JAK SKLADOVAT SVÍČKY


Svíčky mnozí z nás rádi využívají z různých důvodů. Ať už je to pro naladění atmosféry, provonění domova, ranní meditaci nebo uklidnění se před spánkem, je důležité vědět, jak se o svíčky starat, aby správně hořely a abychom jejich vůni vždy využili na maximum.

Pokud ovšem nemáte mnoho zkušeností s péčí o svíčky, nezoufejte. Rádi vám prozradíme, jak na to. Nakonec sami zjistíte, že to vlastně není vůbec komplikované.

Nejzákladnějším pravidlem u všech svíček, nehledě na jejich další atributy, je, že bychom měli svíčky uchovávat v pokojové teplotě a suchu. 

Starání se o svíčky zahrnuje několik důležitých kroků:

1. Umístění: Umístěte svíčky na stálý a nehořlavý povrch, který je mimo dosah průvanu. Zabraňte tomu, aby svíčky stály blízko hořlavých materiálů.

2. Dozor: Vždy svíčky nechte hořet pouze za dohledu. Nevycházejte z místnosti, dokud nezhasnou.

3. Trimování knotu: Před zapálením svíčky zkraťte knot na délku přibližně 6 mm. To pomůže minimalizovat kouření a zápach.

4. Zapalování: Svíčku zapalujte tak, aby se plamen nedotýkal stěn sklenice. To zabraňuje přehřátí a prasknutí sklenice.

5. První hoření: Nechte svíčku hořet alespoň tolik minut, kolik odpovídá průměru svíčky v centimetrech. To pomůže zabránit vytvoření tzv. "tunelu".

6. Zhasínání: Zhasínejte svíčku pomocí špejle nebo speciálního nástroje. To minimalizuje kouření a zabraňuje zachycení nečistot do vosku.

7. Omezte čas hoření: Svíčku neponechávejte hořet déle než 4 hodiny, abyste předešli přehřátí.

8. Střídání míst: Pokud máte více svíček, střídejte místa, kde je zapalujete. To pomůže vyrovnat nepravidelné spalování.

9. Úklid vosku: Pokud se vosk roztál, nechte ho ztuhnout předtím, než svíčku zase zapálíte. Ořezávejte přebytečný vosk okolo knotu, pokud je to nutné.

10. Dětská bezpečnost: Dbáte-li na dětskou bezpečnost, umisťujte svíčky mimo dosah dětí a zvířat. Pamatujte, že dodržování těchto pokynů je klíčové pro bezpečné a úspěšné užívání svíček.

TIP: Pokud jste si například pořídili svíčku s víčkem, vždy ji po dohoření uzavřete, aby se vůně nevytratila.
                                                                                                                                                                                                  Jestliže žádné víčko nemá, doporučujeme před dalším zapálením svíčku očistit od prachu a nečistot suchým nebo vlhkým hadříkem. Nečistota se tak nebude ve svíčce usazovat a pálit.